На сьогоднішній день розроблено безліч способів обробки овчини, за допомогою яких шкура стає м'якою та легкою і, в той же час, досить щільної, щоб захистити від холоду і самій бути захищеною від передчасного псування.
Слово мутон приходить до нас з французької мови і має значення (в перекладі) - баран. А баран в тваринному світі знаходиться недалеко від вівці, з яких якраз і роблять це хутро, в подальшому використовуючи його в якості назви виду хутра, з яких зроблені шуби, кожушки, пальто і куртки, а також всілякі інші вироби. Можна зробити відповідні висновки ....
Історія мутона ...
З деяких джерел нам стало відомо, що мутон (дешевий матеріал, якщо порівнювати його з хутром норки або з іншими видами шляхетних і дорогих сортів) був винайдений в Німеччині, фахівцями шкіряно-хутряної індустрії. Вони, в пошуках заміни для дорогих видів хутра дешевшим, розробили спосіб вичинки овчини спеціальним чином, після якого вона ставала схожа практично за всіма візуальним характеристикам з хутром норки.
Скільки "ходять" шуби з мутона?
В середньому, шуба з мутона служить до 5 сезонів. Але при коректної експлуатації та умов зберігання виробу, Ви зможете проносити мутоновую шубу до 9-10 сезонів.
Які переваги шуби з мутона перед іншими хутрами?
Шуби з мутона не бояться мокрого снігу і в деяких випадках - дощу. Щоб домогтися таких характеристик стійкості хутра до його зносу, овчину обробляють формаліном. При такій обробці кожен волосок "набирає міцність", і хутро стає стійким до вологи.
Де зберігати мутоновую шубу?
Як будь-яка річ з домашнього гардеробу, шуба з мутона зберігатися в шафі, уникаючи попадання на неї і на шафу прямих сонячних променів. Не можна зберігати шубу на дротяних плічках, що може позначитися на неї і вона деформується. Плічка повинні бути міцними, бажано з дерева і широкими. Також в шафі має бути просторо, щоб хутро міг "дихати". Якщо СТВОРИТИ "комфортні" умови, в яких Ваша шубка буде проводити теплий період року, самим прямим чином вплинуть на її термін служби.